Komment írásához lépjél be, vagy Regisztrálj!
Vajjéhó[offline]
2013-06-24 20:58:100+#5Válasz a #4 kommentreHa hozzájárulsz, hogy levektorizáljam akkor meg tudom mutatni pontosan miről van szó
Nem vagyok jobb agyféltekés rajzoló, nekem mind a kettő megvan :D
angeli[offline]
2013-06-24 20:38:570+#4Válasz a #3 kommentreKöszönöm szépen itt-ott megértettem de a pl-kat nem tudtam elolvasni mert angolul van
Angi
Bögre[offline]
2013-06-24 20:27:420+#3Számítógépen alapvetően két féle grafika van. Ez a raszter és a vektor alapú. A raszteres képek azok úgy épülnek fel, hogy van egy 2 dimenziós mátrix ("táblázat" , és minden egyes pontja a pixel, melyről tudjuk azt, hogy hol van (melyik sor, melyik oszlop), és tartalmazza a színinformációit. Ebből a sok ezer, vagy akár millió képpontból áll össze a kép. Ezért van az, hogy ha nagyon belenagyítasz, vagy kicsi a felbontás, akkor a kép pixeles lesz, mivel ezekből épül fel az egész kép.
A vektoros képek ellenben mondhatjuk, hogy matematikai alakzatokból épülnek fel, pontok, egyenesek, sokszögek, bézier görbék. Ennek meg van az az előnye, hogy a mentett kép kisebb helyet foglal, és konkrétan végtelenségig zoomolható, éles marad a kép. Pl. a betűk ilyenek a gépen, a 8-as betű pontosan olyan mint a 40, 72, vagy akár 100-as méretű, éles marad.
A vektorizálás az lenne, amikor pl. Inkscape, Adobe Illustrator, vagy egyéb hasonló vektorgrafikus programban ezt az ábrát az utóbbi módon létrehozod.
Rasztergrafika
Vektorgrafika
[A panel bezárásához kattints rá!]